Objavte v sebe ženskú vášeň
- svoju hybnú silu.

Logo

„Bez vášne nemáte energiu.
Bez energie nemáte nič.“

Warren Buffet

Zdravie

Na gigantickom letisku v Istanbule by ste tampóny hľadali márne. Neveríte? Erin sa o tom presvedčila

22.10.2022 - Na letisku v Istanbule s rozlohou 1,4 milióna štvorcových metrov nedokázala Erin Lawová kúpiť tampóny.

Erin Lawová, zdravotná sestra, pôrodná asistentka a poradkyňa pre verejné zdravie, ktorá pracovala pre fínsky Červený kríž, prehovorila o svojom utrpení. Na gigantickom letisku v Istanbule si chcela kúpiť tampóny.

Asi budete prekvapené, nekúpila ich. A dokonca ani vložky.

Nové letisko v Istanbule s rozlohou 1,4 milióna štvorcových metrov otvorili v roku 2019. Jeho výstavba stála 12 miliárd dolárov. Má kapacitu odbaviť 90 miliónov cestujúcich ročne. A hoci pandémia výrazne znížila počet cestujúcich, jeho dverami prešlo v roku 2021 37 miliónov cestujúcich, informuje portál PaddleYourOwnKanoo.

Aby boli všetci títo cestujúci spokojní, letisko IGA má na výber 85 rôznych reštaurácií a kaviarní a až 201 rôznych obchodov vrátane rozsiahlych bezcolných obchodov a luxusných butikov ako Cartier, Gucci a Prada.

To, čo letisko zrejme nemá, je lekáreň alebo iný obchodík, kde si cestujúce môžu kúpiť tampóny alebo iné hygienické potreby. Aj keď reklama vytvára pocit dokonalosti.

Letisko, ktoré nemá tampóny? Žiadna žena by nechcela byť v koži Erin

Svoju skúsenosť opísala Erin, ktorá na istanbulskom letisku prestupovala z jedného diaľkového letu na druhý, keď zistila, že dostala menštruáciu a potrebuje hygienické potreby.

Erin upozornila, že na letisku si môžete kúpiť fľašu alkoholu za 2000 dolárov, nový dron, romantický román alebo popolník na suveníry. Tampóny však nájdete len ťažko.

Keď jej mladý predavač v bezcolnom obchode povedal, že tampóny nemajú, len sa zasmiala. Nemožnosť zohnať tampóny však potvrdil aj zamestnanec pri informačnom pulte.

Nádejou mohol byť predajný automat, ale aj ten by ste s tampónmi hľadali márne.

Erin následne odporučili, aby volala tiesňovú lekársku linku. Urobila tak, napriek tomu, že sa cítila zvláštne, že kvôli menštruácii volá na tiesňovú linku.

Nakoniec pomoc prišla, ale muž z tiesňovej linky jej priniesol len slipovú vložku. Keď mu vysvetlila, že táto hygienická pomôcka jej nepomôže, ponúkol jej tampóny. Za krabičku, ktorá bežne stojí 3 doláre, zaplatila 20 dolárov, čo je približná hodnota aj v eurách.

Erin sa nakoniec na istanbulskom letisku dostala k tampónu. Zostal však v nej pocit hanby. „Trasiem sa. Cítim sa hlúpo a hanbím sa. Počas normálne nudnej menštruácie,“ opísala svoje pocity.

„Myslím si, že sa cítim hlúpo, pretože súčasťou mojej práce je prísť na to, ako sa vysporiadať s menštruačnou chudobou, osloviť dievčatá, ktoré takmer nikdy nemajú prístup k produktom menštruačnej hygieny, aby nevynechali školu. A hanbia sa za svoju menštruáciu a za svoje telá, a to by nemali,“ vysvetlila a dodala, že hanbiť by sa malo letisko v Istanbule.

Zdroj úvodnej foto: Instagram/igaiport


Odporúčame

Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.