30.11.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Lifestyle Travel Photo).
Snívate o jemnom, krémovom a nadýchanom tvarohovom koláči, ale nie vždy sa vám podarí správne načasovať vytiahnutie koláča z rúry, takže je v strede surový alebo suchý? Vyskúšajte trik s trasením formy. Moja mama ho používa už roky a vďaka nemu je jej cheesecake vždy dokonale prepečený.
Tvarohový koláč je obľúbeným koláčom na mnohých stoloch. Je veľmi chutný, a preto ho radi jeme. Môže však byť aj náladový, takže jeho príprava môže byť pre začínajúcich cukrárov skutočným problémom. Aj keď navonok vyzerá dokonale, vo vnútri môže byť surový.
Ak si nie ste istí, ako zistiť, kedy je koláč pripravený na vytiahnutie z rúry, vyskúšajte trik s trasením formy. Takto bude váš cheesecake vždy dokonale prepečený. Stanete sa majstrom na koláče vo vašej rodine.
Použite trik s trasením formy. Zistíte, či je cheesecake upečený
Nie vždy je ľahké odhadnúť moment, kedy je cheesecake upečený a mal by sa vybrať z rúry. Ak to nestihnete, koláč vyjde prepečený, alebo naopak surový a v strede príliš mäkký.
Známa metóda „so špajdľou“ nebude pri tomto koláči fungovať (v strede je vždy trochu mokrý).
- Na záchranu však slúži trik s trasením formy. Ak chcete skontrolovať, či je cheesecake hotový, môžete na konci pečenia jemne zatriasť plechom.
- Koláč by sa mal odlepiť od okrajov a mal by mať mierne želatínovú konzistenciu ( nie tekutú).
- Pozornosť venujte aj farbe upečeného výrobku. Tvarohový koláč musí byť jemne hnedý – skôr „mierne opálený“ ako bledý.
Ako upiecť dokonalý tvarohový koláč? Toto sú pravidlá, ktoré si musíte zapamätať
Trik „ zatriasť tvarohovým koláčom“ nie je všetko. Ak chcete pripraviť lahodný koláč, musíte si zapamätať aj niekoľko ďalších pravidiel. Vďaka nim bude vaše pečivo vždy dokonalé – mäkké a krémové, na drobivom dne.
- V prvom rade by mali mať prísady na koláč izbovú teplotu.
Tvarohový koláč teda nerobte hneď, ako ich vyberiete z chladničky, a po tom, čo všetko vyložíte na pracovnú dosku, počkajte hodinu alebo dve, kým začnete piecť. Výnimkou je smotana – tá musí byť naozaj vychladená, keď ju pridávate do tvarohovej zmesi, inak sa nemusí správne vyšľahať.
- Pokiaľ ide o tvarohovú zmes, nemiešajte ju príliš dlho, aby sa zbytočne nezavzdušnila (zvyšuje sa tým riziko, že koláč po narastení spadne).
- Počas pečenia koláča sa snažte neotvárať rúru príliš často.
Ak to musíte urobiť, vyhnite sa prudkým pohybom. Dvierka otvárajte pomaly a po upečení koláča nechajte ho pol hodiny v rúre, aby sa teplota pomaly znižovala.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Vezmem starý chlieb a zalejem ho. Po usmažení mám chutný dezert pre celú rodinu
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.