12.8.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Linda Bestwick:).
Plastové nádoby rozhodne uľahčujú skladovanie najrôznejších potravín v chladničke a sú skvelé na skladovanie jedál do práce alebo do školy. Bohužiaľ, časom sa môže stať, že takáto nádoba, najmä ak sa v nej potraviny uchovávajú dlhší čas, nasiakne nepríjemným zápachom. Ako si s týmto problémom poradiť?
Ak chcete udržať plastové nádoby na potraviny v čo najlepšom stave a zabrániť vzniku nepríjemných pachov, nezabudnite ich pravidelne umývať a dôkladne vysušiť. Bohužiaľ, niekedy sa stáva, že potravinársky výrobok je v nádobe skladovaný príliš dlho, čo spôsobuje, že plast absorbuje nepríjemný zápach.
To však neznamená, že by sme mali takýto kontajner odpísať. Existuje niekoľko osvedčených spôsobov, ako sa zbaviť nepríjemného zápachu z plastovej nádoby. Ako na to?
Citrónová šťava odstráni nepríjemný zápach z nádoby
Jedným z najúčinnejších trikov na odstránenie nepríjemného zápachu z nádoby je použitie citrónovej šťavy. Šťava odstráni nepríjemný zápach z plastu, takže nádobu na potraviny môžeme úspešne používať aj naďalej.
Jednoducho nalejte vylisovanú citrónovú šťavu do nádoby a dôkladne ju umyte čistou špongiou. Nádobu potom opláchneme pod tečúcou vodou a vysušíme. Pri skladovaní nádoby v skrini nezabudnite, že na ňu nesmiete nasadiť veko.
Nádoba na potraviny zapácha? Použite kávovú usadeninu
Kávovú usadeninu používali už naše babičky na odstraňovanie nepríjemných pachov. Kávová usadenina výborne pohlcuje nepríjemné arómy a mala by sa používať v plastových nádobách. Dbajte však na to, aby bola kávová usadenina suchá, inak zapáchajúcu situáciu len zhoršíte.
Vysušenú kávovú usadeninu nasypte do nádoby, zatvorte ju a nechajte ju tam cez noc. Na druhý deň sa zbavte usadeniny, nádobu umyte a vysušte. Hotovo!
Ako pomocou sódy bikarbóny odstrániť nepríjemný zápach z nádoby?
Sóda bikarbóna je univerzálny a nenahraditeľný produkt, ktorý má všestranné využitie. Zmiešajte sódu bikarbónu s malým množstvom vody, aby ste vytvorili odvar podobný paste. Pripravený roztok dôkladne naneste na steny a dno nádoby a nechajte pôsobiť dva dni.
Umývanie nádoby octom
V tomto prípade môžeme použiť dve metódy. Prvou je namočiť špongiu do octu a umyť nádobu. Potom nádobu veľmi dôkladne opláchneme a vysušíme. Druhou metódou je zriediť ocot s vodou, naliať takýto odvar do nádoby a nechať ju cez noc. Ráno nádobu dôkladne opláchneme, vysušíme a bude ako nová.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Viete, kam môžete vyhodiť fľaše od oleja? Nie je to také zrejmé
Navlhčite papierový obrúsok a vložte ho do plastovej nádoby. Pretrepte ju a je po probléme!