Objavte v sebe ženskú vášeň
- svoju hybnú silu.

Logo

„Bez vášne nemáte energiu.
Bez energie nemáte nič.“

Warren Buffet

Astrológia,

Klinčeky pre Barana, šalvia pre Strelca. Šťastné bylinky pre každé znamenie zverokruhu

9.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Julia Sudnitskaya). Astrológovia veria, že všetky znamenia zverokruhu majú svoje vlastné talizmany, šťastné čísla, kamene, farby a dokonca aj kovy. Niektorí im pripisujú aj...

9.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Julia Sudnitskaya).

Astrológovia veria, že všetky znamenia zverokruhu majú svoje vlastné talizmany, šťastné čísla, kamene, farby a dokonca aj kovy. Niektorí im pripisujú aj priaznivé vône, ročné obdobia a krajiny. Ako sa ukázalo, zverokruhy majú aj svoje šťastné bylinky, ktoré majú nielen pozitívny vplyv na ich zdravie, ale obdarúvajú ich dobrou energiou. Ako vyzerá tento zoznam?

čerstvé bylinky a korenia
Znamenia zverokruhu majú aj svoje šťastné bylinky, ktoré majú nielen pozitívny vplyv na ich zdravie, ale obdarúvajú ich dobrou energiou. Ako vyzerá tento zoznam?
Foto: shutterstock/Julia Sudnitskaya

Bylinky sprevádzajú človeka od nepamäti. Každá civilizácia mala svoj vlastný súbor jedlých a liečivých rastlín; Číňania sa považujú za najstarších, pretože majú zdokumentované písomné poznatky od najstarších čias až po súčasnosť. Pôsobivá je aj indická bylinná medicína (ajurvéda) a egyptská medicína. Aj na Slovensku sa bylinky tešia neutíchajúcej obľube – rastliny ako harmanček, ľubovník bodkovaný, medovka alebo mäta sa bežne používajú pri tráviacich ťažkostiach, neurózach alebo nespavosti.

Astrológovia veria, že bylinky sú viac ako len prírodné lieky. Tvrdia, že tieto rastliny majú svoju vlastnú energiu, ktorá nás dokáže chrániť, pôsobiť ako talizman a priťahovať šťastie a prosperitu. Astrológia hovorí, že každé znamenie zverokruhu má svoju bylinku, ktorá ho podporuje, posilňuje jeho silné stránky a chráni ho pred neúspechmi. Aká je tá vaša?

Baran – Klinček

Baran je prvé znamenie zverokruhu, často označované za symbol nového začiatku, priekopníka a sprievodcu. Je to silný, sebavedomý a odvážny vodca, ktorý sa ničoho nebojí a odvážne čelí novým výzvam. Baran neznáša rutinu a nudu – u neho sa musí stále niečo diať, žije pre nové zážitky a dobrodružstvá. Bohužiaľ, Baran je tiež dosť netrpezlivý a impulzívny – najprv koná, potom rozmýšľa. Preto sa často dostáva do problémov a robí si nepriateľov.

Zverokruh Baran je mimoriadne inteligentný. Veľmi rýchlo sa učí, najmä ak mu nové poznatky pomôžu realizovať vlastné plány. Je nápaditý a tvorivý a dokáže nájsť úplne nové riešenia starých problémov. Baran je tiež otvorený a priamy a vždy hovorí to, čo si myslí. Bohužiaľ, na svojej prílišnej úprimnosti musí popracovať.

Ekvivalentom Barana v bylinnom horoskope je klinček, ktorý má antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Zabraňuje tiež ochoreniam srdca a obehového systému.

Klinčeky majú antibakteriálne a protizápalové vlastnosti. Baran by ich mal mať vždy po ruke. 
Foto: shutterstock.com/Quality Stock Arts

Býk – Tymian


Býk má jasné ciele, rád plánuje a všetky svoje úlohy podriaďuje harmonogramu. Je trpezlivý, vytrvalý a pracovitý, takže sa mu zvyčajne podarí dosiahnuť všetko, čo si zaumieni. To, čo Býka odlišuje od ostatných znamení zverokruhu, je schopnosť konať bezchybne. Býk sa málokedy dopúšťa chýb, pretože je veľmi dôkladný a vždy všetko starostlivo analyzuje – jeho spoľahlivosť a presnosť sú skutočne pôsobivé.

Na Býka sa môžete vždy spoľahnúť – nič nerobí povrchne a na prvé miesto kladie svoje povinnosti. Býk však môže stratiť nervy – najmä keď ide o jedlo a povzbudzujúce látky.

Ekvivalentom Býka v bylinkovom horoskope je tymian, ktorý má močopudný účinok, odstraňuje toxíny, znižuje rozrušenie a úzkosť a uľahčuje zaspávanie.

Blíženci – Majoránka

Blíženci sú jedným z najzaujímavejších znamení zverokruhu. Hoci si často dovolia zájsť do extrémov a niekedy sú neúprimní, ba až zákerní, sú pomerne obľúbení a cenení – v práci aj v spoločenských kontaktoch.

Blíženci sú prekvapivo vitálni, energickí, inteligentní a vysoko motivovaní. Vyznačujú sa vrodenou zvedavosťou na svet, láskou k cestovaniu a otvorenosťou. Nevedia, čo je nuda, a dobrou energiou nakazia aj ostatných ľudí. Toto znamenie zverokruhu má vždy potrebu nových zážitkov a vnemov a prekvapuje svet sviežimi nápadmi.

Ekvivalentom Blížencov v bylinkovom horoskope je majoránka, ktorá stimuluje vylučovanie žlče a žalúdočných štiav a lieči tráviace problémy a bolesti brucha. Je tiež osvedčeným liekom proti hnačke.

Rak – Škorica


Znamenie zverokruhu Rak je jedným z najkomplikovanejších znamení zverokruhu a život s ním nie je jednoduchý. Rýchlo sa stáva citovo závislým od svojho partnera, ale zároveň chce byť silný a nezávislý. Dalo by sa povedať, že v Rakovi sú dvaja vlci – jeden chce počúvať svoje srdce a sústrediť sa na svoje túžby, druhý sa neustále snaží dokázať svetu svoju hodnotu. Hoci má Rak ťažkú povahu, nechýbajú mu dobré vlastnosti. Jeho citlivosť ho robí veľmi láskavým, starostlivým, súcitným a jemným, takže ľudia túžia po kontakte s ním a oceňujú jeho oddanosť.

Ekvivalentom Raka v bylinnom horoskope je škorica, ktorá zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje trávenie, reguluje činnosť obličiek a zlepšuje reguláciu sacharidov. Pomáha tiež zbaviť sa prebytočného tuku z tela.

Škorica, zrýchľuje metabolizmus, zlepšuje trávenie, reguluje činnosť obličiek a zlepšuje reguláciu – ideálna pre Raka. sacharidov. Foto: shutterstock/amphaiwan

Lev – Harmanček


Lev je jedno z najsilnejších znamení zverokruhu, ktoré miluje byť stredobodom pozornosti, viesť ostatných, inšpirovať ich a niekedy im aj vládnuť. Lev miluje byť dušou spoločnosti, túži byť obdivovaný, obdarúvaný a zasypávaný obdivom. Takisto sa rád predvádza v tom najlepšom svetle a je presvedčený, že má vždy pravdu.

Človek narodený v znamení zverokruhu Lev je plný energie a aktívny – nielen v zmysle fyzickej aktivity, ale aj pracovne, spoločensky a kultúrne. Lev má veľmi rád ľudí, je otvorený novým kontaktom, priamy a obdarený veľkým zmyslom pre humor. Rád však „hviezdi“, preto by mal na sebe pracovať.

Protipólom Leva v bylinkovom horoskope je harmanček, ktorý má upokojujúci a protizápalový účinok, uvoľňuje svaly tráviaceho traktu a žlčových ciest, čím uľahčuje správnu peristaltiku čriev.

Panna – Mäta


Panna je zďaleka najporiadnejším znamením zverokruhu. Miluje organizovanie, usporiadanie a udržiavanie poriadku. Ide jej to veľmi ľahko, pretože je inteligentná, schopná a otvorená prehlbovaniu svojich vedomostí. Panna sa rada učí, aby mohla šikovne využiť informácie, ktoré má a prekvapiť svojich partnerov svojimi vedomosťami. Panna rada analyzuje a vyvodzuje závery, je veľmi puntičkárska a všíma si detaily, ktoré by iným mohli uniknúť.

Panna je veľmi pracovitá, spoľahlivá a vždy dobre pripravená. Bohužiaľ, ich prílišný perfekcionizmus a pedantnosť môžu byť často nevýhodou a v extrémnych prípadoch môžu dokonca prerásť do choroby a veľmi skomplikovať život im aj ich blízkym. Osoba z tohto znamenia môže byť tiež uzavretá a veľmi napätá.

Ekvivalentom Panny v bylinkovom horoskope je mäta, ktorá je vhodná na boj proti poruchám trávenia, zmiernenie kŕčov tráviaceho traktu, plynatosti a bolestí brucha.

Váhy – Ľubovník bodkovaný


Váhy sú inteligentné, dychtivé po poznaní a milujú dlhé diskusie doslova na akúkoľvek tému. Váhy absorbujú vedomosti a v rozhovore si dokážu spomenúť na pikošky a informácie, ktoré získali aj pred mnohými rokmi. Vďaka tejto familiárnosti sú Váhy v spoločnosti veľmi obľúbené a keďže sa rady stretávajú s rodinou a priateľmi a sú milovníčkami dlhého „posedenia“ a diskusií, ľudia ich doslova priťahujú ako „včely med“.

Váhy sa neboja vyjadriť svoj názor, milujú slovné prestrelky a údery a vždy bojujú za svoj názor. Hoci je Váha majsterkou v riešení zložitých problémov, v skutočnosti …. veľmi nerada. Snaží sa vyhýbať hádkam, nezhodám a problémom, pretože neznáša nepríjemné situácie a cíti sa v nich veľmi nepríjemne.

Váhy majú niekedy problémy aj s rozhodovaním, preto si musia dávať pozor, aby si nenechali ujsť dobré príležitosti.

Náprotivkom Váh v bylinnom horoskope je ľubovník bodkovaný, ktorý zmierňuje príznaky depresie a nespavosti, lieči poruchy trávenia a pomáha pri ochoreniach pečene. Má tiež silný choleretický a žlčopudný účinok.

Škorpión – Žihľava


Škorpión je nepochybne mimoriadne záhadná osobnosť. Prenikavý, vášnivý, posadnutý a úzkostlivý, je plný protikladov a v sekunde sa môže zmeniť o stoosemdesiat stupňov. V jednej chvíli je priateľský, šarmantný a milý, o pár minút neskôr sa môže stať žiarlivým, depresívnym a pochmúrnym. Jedným slovom, od Škorpióna môžete očakávať doslova čokoľvek.

Škorpión je zároveň pravdepodobne najvernejším znamením zverokruhu – je veľmi verný a nikdy nezabudne na slovo, ktoré raz dal. Svojich blízkych bráni za každú cenu a ak je to potrebné, pomstí sa za ich krivdy. Je to totiž najpomstychtivejšie znamenie zverokruhu.

Hlboko vo svojom vnútri sa Škorpión veľmi bojí zranenia a odmietnutia a je preňho ťažké otvoriť sa druhému človeku. Musí s tým bojovať, pretože skutočná láska alebo veľké priateľstvo by ho mohli minúť.

Protipólom Škorpióna v bylinkovom horoskope je žihľava, ktorá poskytuje značné množstvo vitamínu C, podporuje prirodzenú obranyschopnosť organizmu, urýchľuje odstraňovanie prebytočnej vody z tela a stimuluje metabolizmus.

Protipólom Škorpióna v bylinkovom horoskope je žihľava.
Foto: shutterstock/Studio Photo MH

Strelec – Šalvia


Strelec je zo všetkých znamení zverokruhu jednoznačne najväčší optimista. Je otvorený, spoločenský, priamy a plný energie. Je tiež veľmi obľúbený, pravdepodobne vďaka svojim altruistickým sklonom – rád pomáha ľuďom a zvieratám a pre svoje myšlienky je ochotný veľa obetovať.

Počas celého života je Strelec konfrontovaný s dvoma silami – duchovnou a materiálnou. Strelci sa musia naučiť tieto dve sily zosúladiť, pretože len rovnováha im prinesie šťastie a spokojnosť. Strelec sa veľmi rád učí a neustále si rozširuje svoje vedomosti. Zvyčajne je dosť sčítaný a má rád dlhé, pútavé diskusie a dokonca aj filozofické spory. Toto znamenie zverokruhu je otvorený a po nových zážitkoch túžiaci idealista, plný entuziazmu a veľkej vášne.

Strelec je bohužiaľ presvedčený o svojej neomylnosti, sväto verí, že jeho názory sú správne a snaží sa o nich presvedčiť doslova každého. Nedokáže si uznať svoje chyby a môže byť namyslený a márnomyseľný.

Náprotivkom Strelca v bylinnom horoskope je šalvia, ktorá zmierňuje bolesti v krku, napomáha tvorbe žalúdočných štiav, lieči pálenie záhy, poruchy trávenia a plynatosť.

Kozorožec – Rozmarín


Zverokruh Kozorožca je zo všetkých znamení zverokruhu zďaleka najväčší konzervatívec. Nemá rád zmeny, namiesto toho si cení pocit stálosti a pokoja. Hovoríme tu však o zmenách vo vonkajšom svete, pretože Kozorožec sám na sebe rád pracuje a prijíma výzvy, hoci prispôsobenie sa novým podmienkam býva spojené s ťažkosťami.

Kozorožec sa správa formálne a oficiálne a niekedy podáva ruky strnulo. Zaujímavé je, že takýto môže byť aj pri jednaní s blízkymi, preto ho málokedy považujeme za priateľského. V hĺbke duše sa však tento zverokruh rád zabáva a len čo opustí kanceláriu, stretáva sa s priateľmi, zabáva sa, cestuje a užíva si kultúrnu ponuku miesta, kde žije.

Kozorožec je majster organizácie a plánovania a nič ho nemôže prekvapiť. Môže však byť apodiktický, prísny a príliš vážny.

Kozorožcovým náprotivkom v bylinkovom horoskope je rozmarín, ktorý pozitívne pôsobí na náladu, znižuje stres a zlepšuje pamäť. Podporuje tiež vylučovanie inzulínu a znižuje hladinu glukózy v krvi.

Vodnár – Medovka


Vodnár je označovaný za najväčšieho vizionára zo všetkých znamení zverokruhu. Je to odvážny mysliteľ, ktorý smelo hľadí do budúcnosti a objavuje nové krajiny. Vodnár má veľkú potrebu slobody, ktorá mu umožňuje prekvitať a neustále prijímať nové výzvy. Neznáša však rutinu a monotónnosť, ktorá ho doslova ubíja.

Vodnára od detstva zaujímajú nezvyčajné, netradičné, nevyskúšané a neobjavené veci. Je výstredný, nekonvenčný, niekedy až bizarný, ale jedno je isté – je ťažké ho ignorovať. Vodnár je kreatívny, rád sa učí a rád objavuje nové oblasti poznania. Je otvorený novým technológiám, ktoré sú pre neho dokonca ako stvorené – má rád technické novinky a vo svojej práci ich výborne využíva.

Vodnár je veľmi citlivý, všetko ho zaujíma a na všetkom si dáva záležať. Nemieša sa do iných ľudí, pretože sa veľmi bojí utrpenia.

Náprotivkom Vodnára v bylinnom horoskope je medovka, ktorá sa používa pri úzkosti, podráždenosti a nervovom búšení srdca. Nálev z medovky uvoľňuje, relaxuje a pozitívne pôsobí na koncentráciu.

Ekvivalentom Rýb v bylinnom horoskope je bazalka, ktorá pôsobí na tráviaci a nervový systém, odstraňuje plynatosť, má spazmolytické a protizápalové vlastnosti.
Foto: shutterstock/AleMasche72

Ryby – Bazalka


Ryby sú trpitelia, ktorí nesú všetky problémy a starosti tohto sveta na svojom kríži. Majú o sebe dosť nízku mienku, nedokážu oceniť svoje kvality a silné stránky, namiesto toho sa výrazne zameriavajú na svoje chyby a nedostatky. Sú tiež dosť závistlivé, pretože namiesto toho, aby sa sústredili na seba a svoje bohatstvo, pozerajú sa na úspechy iných, čím sa ešte viac ponárajú do smútku. Ryby fascinuje mágia, parapsychológia, astrológia, veštenie a všetko, čo sa nedá racionálne vysvetliť. Majú aj umeleckú povahu, ktorú naďalej rozvíjajú.

Ryby sú naivné a dôverčivé a často prepadajú závislosti. Musia teda na sebe stále pracovať, no pomoc a starostlivosť budú potrebovať aj od svojich najbližších.

Ekvivalentom Rýb v bylinnom horoskope je bazalka, ktorá pôsobí na tráviaci a nervový systém, odstraňuje plynatosť, má spazmolytické a protizápalové vlastnosti. Používa sa aj ako prírodné antidepresívum a sedatívum.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Ľudia v týchto znameniach zverokruhu sa zdráhajú deliť. Sú prefíkaní, nielen čo sa týka peňazí

Muži týchto znamení zverokruhu sú najlepšími partnermi. Svoju polovičku rozmaznávajú


Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.Odporúčame

Tri psychicky najodolnejšie znamenia zverokruhu. Nič ich nedokáže zlomiť

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/KieferPix). Astrológovia veria, že znamenia zverokruhu určujú naše vlastnosti a predispozície. Zaujímavé je, že niektoré z nich sa vyznačujú…

Tri asertívne znamenia zverokruhu. Majstri umenia povedať „nie“

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Sjale). Umenie povedať "nie" ovládajú dokonale. A keď si to situácia vyžaduje, dokážu sa postaviť za seba aj za…

Úspech budete mať na dosah ruky. Tri znamenia zverokruhu čaká špeciálny čas

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Ground Picture). Májový spln alebo kvetinový mesiac sa na nočnej oblohe objavil už 23. mája. Spln je v astrológii…

Denný horoskop na nedeľu – 26. mája

26.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Billion Photos). Denný horoskop na 26. mája. Baran prežije príjemný deň. Býk nemôže byť bezstarostný.  A čo čaká vás…

Prudký nárast peňazí v júni? Tieto znamenia zverokruhu môžu počítať s extra prevodom

25.5.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Dean Drobot). Jún bude priaznivý pre štyri znamenia zverokruhu. Môžu počítať s dodatočným prevodom na svoje konto. Je to…

Auto Trendy

Novinka na trhu bezbariérových vozidiel

26.5.2024 Redakcia Auto trendy - Na trhu sa objavilo nové vozidlo prispôsobené na prepravu zdravotne postihnutých osôb na invalidnom vozíku. Ide o Ford Tourneo Custom s homologizáciou, ktorá umožňuje, aby…

Tento model si drží svoju cenu na sekundárnom trhu. Je to sedan od obľúbenej značky

26.5.2024 Redakcia Auto trendy - Mnohých majiteľov nových vozidiel trápi strata hodnoty. Existujú však modely, na ktoré plynutie času nemá taký vplyv. Jedným z nich je Toyota Camry. Podľa spoločnosti…

Desaťtonové vozidlo Toyota letí na Mesiac. Názov modelu odkazuje na kultové SUV

26.5.2024 Redakcia Auto trendy - Vesmírne vozidlo Toyoty, Lunar Cruiser, sa zúčastní na prieskume Mesiaca s ľudskou posádkou. Šesťkolesové tlakové vozítko prevzalo svoj názov od legendárneho SUV Toyota Land Cruiser…

Parfum s vôňou pneumatík. Nissan chce, aby každý pocítil atmosféru pretekov

26.5.2024 Redakcia Auto trendy - Pred pretekmi Formuly E v Šanghaji sa Nissan zameral na nezvyčajný propagačný krok. Chceli ste niekedy voňať ako kombinácia čerešní a spálených pneumatík? Teraz máte…

Novo odhalené čínske SUV prichádza do Európy. Bude to senzácia, a to nielen z hľadiska ceny

26.5.2024 Redakcia Auto trendy - Nie je žiadnym tajomstvom, že mnohí sú prekvapení úrovňou čínskych vozidiel z hľadiska technológie a kvality. Spoločnosti ako BYD, Great Wall a Geely sa neúnavne…

Hyundai zmenil názor. Fenomenálny prototyp sa začne predávať

26.5.2024 Redakcia Auto trendy - V čase svojho uvedenia na trh ohúril Hyundai N Vision 74 svojím vzhľadom celý automobilový svet. Pôvodne mal slúžiť len ako testovacia mula pre vodíkovú…

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov