Objavte v sebe ženskú vášeň
- svoju hybnú silu.

Logo

„Bez vášne nemáte energiu.
Bez energie nemáte nič.“

Warren Buffet

Ekológia, Zaujímavosti,

Kráľ, premiér a minister prileteli na samit o klíme tromi lietadlami. A nevidia na tom nič zlé

2.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/rafapress). Ľudia na celom svete, ktorým záleží na životnom prostredí, sledujú klimatický samit COP28. Niektorí z jeho účastníkov zatiaľ chcú environmentálne opatrenia, ale nie...

2.12.2023 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock.com/rafapress).

Ľudia na celom svete, ktorým záleží na životnom prostredí, sledujú klimatický samit COP28. Niektorí z jeho účastníkov zatiaľ chcú environmentálne opatrenia, ale nie od seba. Traja zástupcovia Spojeného kráľovstva prileteli do Dubaja tromi samostatnými lietadlami.

Foto: shutterstock.com/rafapress

Nie je žiadnou novinkou, že jednotliví spotrebitelia pripisujú klimatickým zmenám vo svojich zvykoch oveľa väčší význam ako mocní tohto sveta, ktorí by mohli reálne ovplyvniť stav našej planéty. To, ako veľmi im na stave životného prostredia nezáleží, tentoraz preukázali orgány Spojeného kráľovstva. Premiér Rishi Sunak, minister zahraničných vecí David Cameron a kráľ Karol III. prileteli na klimatický samit COP28 v Dubaji samostatne – v troch lietadlách.

Downing Street tlmočila, že ministri a premiér spolu nelietajú, a okrem toho sú tieto tvrdenia neopodstatnené, keďže Sunakova vláda nie je proti lietaniu. – „Nesnažíme sa ľudí odradiť od lietania a je dôležité, aby Spojené kráľovstvo malo na COP28 silné zastúpenie, pretože sme lídrom v boji proti zmene klímy,“ uviedol hovorca, ktorého citoval denník The Independent.

Stratégiou vlády v boji proti zmene klímy nie je zakazovať alebo obmedzovať lietanie. Sme za investovanie do nových technológií a príkladom toho je, že lietadlá používajú [čiastočne – pozn. red.] udržateľné letecké palivo, uviedol.

Opozícia ku konaniu vlád: Superbohaté elity, ktoré super-ohrievajú planétu

Opozícia sa domnieva, že konanie britskej delegácie je nielen plytvaním peniazmi daňových poplatníkov, ale vysiela aj nesprávny signál o záväzkoch Spojeného kráľovstva v oblasti klímy, uviedla Wera Hobhouseová z Liberálnych demokratov.

Carla Denyerová zo Zelených naopak zhodnotila, že Sunar a Cameron sú „superbohaté elity, ktoré superohrievajú planétu“. Zdôraznila pritom, že krátka cesta lietadlom vyprodukuje toľko oxidu uhličitého, koľko priemerný človek vyprodukuje za rok.

Ako uvádza Extinction Rebellion, 3/5 Britov vôbec nemusia zmeniť spôsob cestovania, aby emisie boli nulové. – Pripomína, že len malá menšina používateľov súkromných lietadiel, ľudí, ktorí lietajú často, a pravidelných cestujúcich prvou triedou poškodzuje toto úsilie.

Minulý mesiac Rishi Sunak zverejnil na portáli X svoju fotografiu z lietadla. Opozícia vtedy uviedla, že nedostatok sebavedomia premiéra vyráža dych

Guterres: Naše deti budú žiť s následkami toho, čo sme neurobili

Politici zo 198 krajín diskutujú v Dubaji o tom, ako zastaviť globálne otepľovanie. V Spojených arabských emirátoch sa začala najdôležitejšia časť tohtoročnej konferencie OSN o klíme s názvom COP28. Nie je však jasné, či sa členským štátom OSN podarí prijať zmysluplné opatrenia.

Politici na každoročnej klimatickej konferencii deklarujú, aké nápady majú ich krajiny na zníženie emisií oxidu uhličitého do atmosféry. CO2 je hlavným vinníkom globálneho otepľovania

Generálny tajomník OSN Antonio Guterres vyhlásil, že ľudstvo musí okamžite prijať rozhodné opatrenia na zastavenie globálneho otepľovania a jeho dôsledkov, najmä prudkých prírodných katastrof. – Od cieľov stanovených v Paríži v roku 2015 nás delí dlhá cesta a do polnoci, keď sa má dosiahnuť cieľ 1,5 %, zostáva 15 minút. Ešte však nie je neskoro. Môžeme zastaviť katastrofu na našej planéte,“ povedal Guterres.

Britský panovník Karol III., ktorý je už roky aktívny v otázkach životného prostredia, tiež vyzval na urýchlené konanie.V roku 2050 sa naše deti a vnuci nebudú pýtať, čo sme povedali. Budú žiť s dôsledkami toho, čo sme urobili alebo neurobili,“ dodal.

Včera, počas prvého dňa konferencie, sa podarilo vyzbierať pol miliardy dolárov do špeciálneho kompenzačného fondu pre rozvojové krajiny.

Lídri 198 krajín rokujú dnes a zajtra a potom sa vyjednávači pustia do práce. Na dosiahnutie konečnej dohody majú dva týždne, keďže konferencia COP28 v Dubaji sa končí 12. decembra.

Redakcia Vášeň v tebe.

Súvisiace články:

Nové informácie z Vatikánu. Pápež František je vážne chorý

Takto by mal vyzerať „život po rope“. Šokujúce plány Arabov


Varovanie

Vážení čitatelia - diskutéri. Podľa zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť im všetky informácie zozbierané o vás systémom (IP adresu, mail, vaše príspevky atď.) Prosíme vás preto, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého trestného činu uvedeného v Trestnom zákone. Najmä, aby ste nezverejňovali príspevky rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Viac o povinnostiach diskutéra sa dozviete v pravidlách portálu, ktoré si je každý diskutér povinný naštudovať a ktoré nájdete tu. Publikovaním príspevku do diskusie potvrdzujete, že ste si pravidlá preštudovali a porozumeli im.Odporúčame

Vyhrala 50-tisíc libier v lotérii a prezradila, na čo ich minula. „Už žiadne ovisnuté prsia“

17.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: TikTok/@rachdeoliveira). Na čo ľudia najčastejšie minú peniaze, ktoré vyhrajú v lotérii? Niektorí si ich odložia a investujú, iní ich…

Kondóm si stiahol bez toho, aby o tom informoval svoju partnerku. Súd mu vymeral trest

17.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/George Rudy). Súd v Londýne odsúdil 39-ročného muža na 4 roky a 3 mesiace väzenia za znásilnenie, ktoré zahŕňalo…

Toto je najnebezpečnejší ostrov na svete. Nežije tam nič okrem smrteľných plazov

17.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: youtube.com/@Amazement365). Hoci mnohí z nás snívajú o dovolenke na vzdialených ostrovoch, tomu sa treba striktne vyhýbať. Na tomto mieste…

Rozlejte ho na záhony a vyhráte boj proti plesni zemiakovej na vašich paradajkách

17.6.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Algirdas Gelazius). Pleseň zemiaková na paradajkách je závažné ochorenie, ktoré však môžete zvládnuť domácim postrekom. Pamätajte, že je jednoduchšie…

Prežila klinickú smrť. V nebi bola 3 dni. Prezradila, čo tam počula

17.06.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: instagram.com/juliepooleuniversalenergy/). Z času na čas počujeme o ľuďoch, ktorí tvrdia, že zažili klinickú smrť. Jednou z nich je Julie…

Auto Trendy

Tesla tvrdí, že zvýši ceny Modelu 3 v Európe. Aký je dôvod tohto rozhodnutia?

17.6.2024 Redakcia Auto trendy - Spoločnosť Tesla potvrdzuje, že ceny elektrického sedanu Model 3 sa od 1. júla 2024 zvýšia v súvislosti s novými dodatočnými clami, ktoré Európska komisia zaviedla…

Mechanici súhlasia. Kúpa jedného z týchto áut vás zruinuje

17.6.2024 Redakcia Auto trendy - Väčšina majiteľov áut si uvedomuje, že až na niekoľko výnimiek sú to takzvané pokladničky. Nie je to len otázka tankovania, ale aj poistenia, servisu a…

Takmer polovicu všetkých automobilov predaných v minulom roku na celom svete tvorili vozidlá SUV

17.6.2024 Redakcia Auto trendy - Podiel vozidiel SUV na trhu rastie. V minulom roku takmer polovicu všetkých nových automobilov predaných na celom svete tvorili vozidlá SUV.

Čo robiť, keď vám zaplaví auto? Ako sa vyhnúť totálnej škode

17.6.2024 Redakcia Auto trendy - Nedávne búrky spôsobili škody v mnohých častiach krajiny, keď kanalizačné systémy nezvládli prívalové dažde. Tu je návod, čo robiť, ak bolo vaše auto zaplavené, aby…

Nemeckí výrobcovia kritizujú clá na autá z Číny. Európe vôbec nepomôžu

17.6.2024 Redakcia Auto trendy - Cieľom rozhodnutia zaviesť vysoké clá na elektromobily dovážané do Európy z Číny je chrániť náš trh a tunajších výrobcov pred nekalou konkurenciou. Paradoxne sa však…

Citroën C5 X zmizne z trhu. Francúzi majú nový nápad pre svoju značku

17.6.2024 Redakcia Auto trendy - Mal to byť návrat k pôvabu starých Citroënov, ale prišlo sklamanie. Ani nie tak so samotným modelom, ale s predajnými výsledkami, ktoré môže v súčasnej…

Vstupujete na článok s obsahom určeným pre osoby staršie ako 18 rokov.

Potvrdzujem že mám nad 18 rokov
Nemám nad 18 rokov