12.10.2024 Redakcia Vášeň v tebe (Foto: shutterstock/Anatoliy Cherkas).
Vo väčšine prípadov je mierne zahriatie telefónu, napr. počas nabíjania, normálnym javom. Niekedy sa však stane, že sa smartfón zahreje bez zjavnej príčiny. Zistite, prečo sa telefón zahrieva a kedy by ste mali dať zariadenie odborne servisovať.
Prečo sa telefón zahrieva? Dôvodov môže byť niekoľko
Dnešné telefóny sú skutočne zložité zariadenia, ktoré sú plné rôznej elektroniky. Integrované obvody v týchto zariadeniach poskytujú používateľom rôzne funkcie, napríklad možnosť surfovať po internete, hrať obľúbené hry alebo sledovať filmy či televízne seriály.
Všetky tieto činnosti si však vyžadujú určitý výpočtový výkon. Komponenty výkonného smartfónu vyžarujú teplo, ktoré sa prenáša do krytu. Vtedy používateľ telefónu pociťuje zahrievanie svojho zariadenia. K tomu dochádza najmä počas intenzívneho používania zariadenia. Hovoríme o hraní náročných hier alebo sledovaní videí s vysokým rozlíšením. Telefón sa môže zahrievať aj počas nabíjania. Často je to badateľné pri používaní rýchlonabíjačiek. Ak sa zariadenie príliš nezahrieva, je to vo väčšine prípadov úplne normálny jav.
Kedy dať do servisu prehrievajúci sa telefón?
Niekedy však nastávajú situácie, keď sa telefón zahrieva bez zjavnej príčiny. Ak sa vám smartfón začne zaparovať na rukách, zatiaľ čo jednoducho píšete textové správy, potom vedzte, že sa niečo deje. V takom prípade sa jedinou záchranou ukáže byť odborný servis.
Zaujímavé je, že zahrievanie smartfónu môže súvisieť s neaktualizáciou aplikácie alebo systému. V takejto situácii musí procesor pracovať intenzívnejšie, čo následne spôsobuje zahrievanie puzdra. Vyššie teploty môže spôsobiť aj nefunkčná batéria, nefunkčný nabíjací port alebo poškodený displej. V poslednom prípade sa zahrieva predná časť telefónu.
Redakcia Vášeň v tebe.
Súvisiace články:
Ako vyčistiť telefón? Povieme vám, čo robiť, ak chcete predať svoj smartfón
Ďakujeme, že ste si prečítali náš článok. Odporúčame vám sledovať nás v službe Google News.